Wyrazy solidarności z Ukrainą, pomoc zarówno potrzebującym na miejscu, jak i uchodźcom, przekazywane są z całej Europy i świata. Całym sercem solidaryzujemy się z Ukraińcami. Polska przyjęła już ponad półtora miliona uchodźców, kolejni każdego dnia szukają w naszym kraju bezpiecznego schronienia.

Solidarni
z Ukrainą

Wyrazy solidarności  i pomoc przekazywane są z całej Europy i świata. Solidaryzujemy się z nimi całym sercem.  Polska przyjęła już prawie milion uchodźców, kolejni szukają w naszym kraju bezpiecznego schronienia.

90-lecie Polskich Linii Lotniczych

21 maja 2019 odbyła się rocznica 90 – lecia Polskich Linii Lotniczych LOT 
 

Polska linia lotnicza LOT POLISH AIRLINES obchodziła 90. rocznicę we wtorek 21 maja w Ambasadzie RP w prestiżowym Hotelu de Monaco zorganizowaną we współpracy z Polską Izbą Handlowo-Przemysłową we Francji, Biurem Turystycznym i Ambasadą RP w Paryżu.

LOT jest jedną z 12 najstarszych linii lotniczych na świecie i 7 w Europie, powstałą w 1929 roku. LOT dynamicznie rozwija się – obsługuje już ponad 100 kierunków na całym świecie na 3 kontynentach. LOT POLISH AIRLINES posiada jedną z najnowocześniejszych europejskich flot lotniczych i jako jedyna linia lotnicza w Europie proponuje na połączeniach zarówno krótkiego i dalekiego zasięgu  aż 3 klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Class i LOT Economy Class.

Pierwszą flotę PLL LOT stanowiło 21 samolotów pasażerskich. Od 1 stycznia 1929 realizowano loty na sześciu trasach krajowych: Warszawa–Łódź–Poznań, Gdańsk–Warszawa, Warszawa–Lwów, Warszawa–Katowice, Warszawa–Bydgoszcz, Katowice–Kraków oraz jednej międzynarodowej: Katowice–Brno–Wiedeń.

1 kwietnia 1930 uruchomiono trasę do Bukaresztu z lotniska mokotowskiego, a kolejnymi kierunkami były: Ateny, Bejrut i Helsinki.

LOT w Ambasadzie

Przemówienie Yann Saint-Sorny, Dyrektora LOT Polish Airlines we Francji

Goście wydarzenia 90- lecia LOT-u w Hotel de Monaco w Ambasadzie RP w Paryżu

Zdjęcia ifrancja.pl

Źródło :
https://www.lot.com/pl/pl/90lat

Zapisz się na nasz Newsletter