Wyrazy solidarności z Ukrainą, pomoc zarówno potrzebującym na miejscu, jak i uchodźcom, przekazywane są z całej Europy i świata. Całym sercem solidaryzujemy się z Ukraińcami. Polska przyjęła już ponad półtora miliona uchodźców, kolejni każdego dnia szukają w naszym kraju bezpiecznego schronienia.

Solidarni
z Ukrainą

Wyrazy solidarności  i pomoc przekazywane są z całej Europy i świata. Solidaryzujemy się z nimi całym sercem.  Polska przyjęła już prawie milion uchodźców, kolejni szukają w naszym kraju bezpiecznego schronienia.

Organizacje w Polsce

Z naszej strony będziemy Was informować o inicjatywach, w których możecie uczestniczyć. Jesteśmy w kontakcie z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, która organizuje zbiórkę pieniędzy na fundusz zapomogowy dla Ukrainy. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy (LINK).

Poniżej znajduje się lista innych wiarygodnych organizacji, które wspierają Ukraińców. Lista ta będzie aktualizowana na naszym portalu Linkedin i na stronie internetowej. Jeśli chcą Państwo pomóc, to zachęcamy do skontaktowania się z następującymi organizacjami we Francji : 

Polska Akcja Humanitarna:
https://www.pah.org.pl/ 
Polski Czerwony Krzyż:
https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej:
https://pcpm.org.pl/ukraina
Caritas Polska:
https://caritas.pl/ukraina/
Unicef:
https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy
Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza:
https://www.pol-ukr.com/pomoc-ukrainie/
Strona rządu RP dotycząca pomocy dla Ukrainy:
https://pomagamukrainie.gov.pl/
 
Polski rząd uruchomił stronę internetową, która umożliwia zgłaszanie wszelkiego rodzaju pomocy oraz uzyskiwanie informacji o zbiórkach prowadzonych przez wiarygodne organizacje w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z tą stroną w celu weryfikacji zbiórki. 
 

Zapisz się na nasz Newsletter