Ukraina - aktualności

szup

 

Drodzy Członkowie Izby

 

Trwa wojna na Ukrainie.

Wyrazy solidarności i pomoc przekazywane są z całej Europy i świata. Solidaryzujemy się z nimi całym sercem. Polska przyjęła już prawie milion uchodźców, kolejni szukają w naszym kraju bezpiecznego schronienia. Staramy się pomagać jako samorządy, organizacje, firmy i zwyczajni ludzie. Pomoc ta będzie jednak potrzebna nie tylko teraz, ale również przez najbliższe lata. Uchodźcy będą potrzebowali miejsca do życia i pracy, dzieci – dostępu do szkół i przedszkoli, zarówno w Polsce jak i Europie.

Zwracamy się do Was z prośbą o informacje w jaki sposób włączacie się w ten międzynarodowy odruch serca. Będziemy na naszych kanałach społecznościowych i na stronie www dzielić się informacjami jak można pomóc oraz informować o tym jak już pomagamy. Najprostsza forma pomocy to wsparcie finansowe dla organizacji, które są zaangażowane w konkretną, efektywną pomoc humanitarną. Poniżej znajduje się lista organizacji, które można wesprzeć w ten sposób.

Największe jednak wsparcie ze strony przedsiębiorców to w dłuższej perspektywie stworzenie miejsc pracy dla Ukraińców, uruchomienie szkoleń językowych i dostosowawczych, aby te miejsca pracy mogli znaleźć. Warto byłoby uruchomić bank informacji, może nawet dwujęzyczną platformę pomocową. Zwracamy się do naszych członków nie tylko z prośbą o dzielenie się informacją na temat podejmowanych działań, zarówno jako firmy jak i indywidualnie, ale również o propozycje inicjatyw, które możemy podjąć solidarnie w Polsce i we Francji.


Aktualności
sekretariat

Gala Biznesu francusko-polskiego

25 listopada 2021 r. w siedzibie Ambasady RP w Paryżu odbyła się Gala Polskiego Biznesu we Francji pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP Zbigniewa Raua oraz Ministra Rozwoju i Technologii RP Piotra Nowaka.

Czytaj więcej »